Система уроків у 3 класі по темі " My Dear Family"


Тема: Я, моя родина та друзі
Unit 2:  My dear family
Урок 13
Підтема:  Моя родина.
Мета: Oзнайомити з лексикою теми. Удосконалювати компетенції читання.
Обладнання: Підручник, тематичні малюнки 
Хід уроку
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Greeting and Aim
1. Привітання.
T: Hello, everybody!
Ps: Hello!
Учні повторюють за вчителем слова нового римування-привітання.
Hello, everybody!
Hello, everybody!
Hello, everybody!
How are you?
Very well,
Very well,
Very well,
Thank you!
2. Повідомлення теми та мети уроку.
T: Сьогодні ми поговоримо про родину; ви зустрінетеся з родиною Біла й навчитеся
розповідати про його родичів.
Check on Homework
3. Перевірка домашнього завдання.
Для перевірки письмової впр. учитель збирає зошити наприкінці уроку.
Warming up 4. Уведення в іншомовну атмосферу.
Учитель роздає дітям малюнки.
Учні повинні записати назви членів родини поруч із відповідними малюнками.
T: Look at the picture of the family. We can see mother, father, their children — son and
daughter, grandma and grandpa. Use the words in the box to write down who is who.
     ІІ. О СНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Presenting Vocabulary
1. Лексичний матеріал до теми «Родина».
1) Учитель пише на дошці слова: mother, grandma, brother, aunt, grandpa, sister, cousin,
father, son, daughter, uncle. Читає вголос, пояснюючи слова aunt, uncle і cousin:
— aunt is your mother’s sister or your father’s sister;
— uncle is your mother’s brother or your father’s brother;
— cousin is your aunt’s son or daughter or your uncle’s son or daughter.
2) Потім учитель просить учнів розподілити слова на дві групи, залежно від їхнього ро-
ду — males and females:
T: Divide the words into two groups: males (men and boys) and females (women and girls).
What word can be both male and female?
Відповідь на запитання — cousin. Це слово треба записати в обидва стовпчики.
3) Учні групують слова за родами.
T: Group the words in pairs male—female, for example: father—mother. Which word has
no pair?
Reading 2. Подання тексту для читання
1) Етап підготовки до читання.
Бесіда з учнями за малюнком до тексту.
T: Do you remember the Browns’ family? We met them in lessons 2—3 (тема «Introduction
»).Who is the father of the family? Who is the mother of the family?
Mr and Mrs Brown are parents. They have children. How many children have they got?
How many sons? How many daughters? What are the sons’ names? What’s the daughter’s
name?Mrs Brown has parents — father and mother. They are Bill, Tom and Kate’s grandparents
— Grandma and Grandpa. We can see their family on page 32. Point to Grandma and
Grandpa. How many children have they got? What are their names?
We have spoken about Nancy’s family, now let’s look at Polly’s family. Look at the picture
on page 32. Polly has got a husband. What’s his name? Have Mike and Polly got any
children? What are their names?Tim and Eddy are brothers. Brothers — брати, sisters — сестри. А як ми скажемо двоюрідні брати й сестри? Cousins.
Who are Tim and Eddy’s cousins? Who are Kate, Bill and Tom’s cousins?
And who is Polly for Kate, Bill and Tom? She is their aunt. Aunt — тітонька.
Polly is Kate’s aunt, Polly is Bill’s aunt and Polly is Tom’s aunt. Who is Tim and Eddy’s
aunt?Who is Mike for Kate, Bill and Tom? He is their uncle. Uncle — дядечка.
Mike is Kate’s uncle, Mike is Bill’s uncle and Mike is Tom’s uncle. Who is Tim and Eddy’s
uncle?
2) Етап читання.
T: Read the text and tell which words referring to topic «Family» we can see in the text. How
many times can we see these words: parents; mother; father; grandmother; grandfather;
son; daughter; uncle; aunt; brother; sister; cousin?
Учні про себе читають текст і відповідають на запитання вчителя. Потім хором чита-
ють текст за вчителем.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
Впр. 4 (с. 32). Учні усно по черзі читають запитання вправи і відповідають на них.
Reading 3. Подання діалогу для читання
1) Етап підготовки до читання.
Бесіда з учнями за малюнками до тексту.
T: Now let’s return at page 31 exercise 1. Picture a. Who can we see in this picture? Where
are they?
Picture b. Who can we see in this picture? Are they at the station? Where are they?
Picture c. Who can we see in this picture?
2) Етап читання.
Учні читають діалоги за ролями.
VocabularyPractice
4. Актуалізація лексичного матеріалу теми.
Учні самостійно виконують завдання на картках: записують пропущені назви членів
родини. Потім по черзі читають їх і перевіряють правильність виконання завдання.
Закінчи речення: напиши назву члена родини.
Your father’s sister is your________________________________________
Your sister’s husband is your______________________________________
Your mother’s mother is your_____________________________________
Оur sister’s daughter is your______________________________________
Your son’s son is your___________________________________________
Your sister’s brother is your______________________________________
Your mother’s brother is your_____________________________________
Your uncle’s son is your__________________________________________
Your brother’s son is your________________________________________

Pronunciation 5. Практикування у вимовлянні звуків.
1) Виконання впр. 2 (с. 31).
T: Please open your books at page 31. Exercise 2. Listen and repeat
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Homework 1. Домашнє завдання.
Розповідати про родину Біла за малюнками
Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.
Відбувається як бесіда за схемою T P1, P2, P3.
T: Чого нового ви сьогодні навчилися? Що було найцікавішим? Що було
найскладнішим?









Урок 14
Підтема: Я та моя  родина.
Мета: Повторити й активізувати ЛО теми. Навчати учнів розповідати про свою родину.
Відпрацювати конструкцію Where is/are…?
Обладнання: Підручник, тематичні малюнки (с. 33—34); картки для самостійної роботи
Хід уроку
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Greeting and Aim
1. Привітання й повідомлення теми та мети уроку.
T: Сьогодні ми продовжимо розмову про родину, але ви вже розповідатимете про свою
родину.
Ми також дізнаємося, де знаходяться друзі й родичі Біла, отже ви навчитесь відповідати
на запитання Where is/are…?
Warming up 2. Уведення в іншомовну атмосферу..
ІІ. О СНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Vocabulary Practice
1. Повторення лексичного матеріалу теми «Родина».
Бесіда за темою «Моя родина» з двома-трьома учнями: T P1, T P2, T P3.
T: Have you got a family? What’s your mother’s name? How old is your mother?
What’s your father’s name? How old is your father? Have you got a Granny? What’s your
Granny’s name? Have you got a Grandpa? How old is he? Have you got any brothers or sisters?
What is your brother’s name? What is your sister’s name? How old is your brother?
How old is your sister? Have you got any cousins? What are their names? How old are they?
Have you got an aunt? What’s her name? How old is she? Have you got an uncle? What’s
his name? How old is he?
Check on Homework
2. Перевірка домашнього завдання.
1) Учитель викликає двох—трьох учнів для розповіді про родину Біла.
Перевірка впр. 4 (с. 32).
2) Учні по черзі читають свої варіанти відповідей на запитання вправи.
Reading 3. Подання тексту для читання
1) Етап підготовки до читання.
Бесіда з учнями за малюнками до тексту.
T: Now let’s open the books at page 33 exercise 1. Picture a. Who can we see in this picture?
Who are they? Where are they? Who are they talking about? Is Bill at Grandparents’?
Where’s Bill?
Picture b. Who can we see in this picture? Is Tim afraid of the dog?
Picture c. Who can we see in this picture? Does Kate like the dog?
2) Етап читання.
Read the dialogues and tell: what is the name of the dog? How does a dog say?
Учні про себе читають діалог й відповідають на запитання. Потім учні читають діалог
за ролями.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
Учитель читає твердження до діалогу, а учні погоджуються чи не погоджуються з ними.
T: The Greenwoods summer camp is in England.
Bill is in Germany.
Kate can tell where Bill is.
Tobby is Kate’s dog.
Kate and Tim are cousins.
Kate and Bill are cousins.
Bill and Tim are cousins.
Grammar 4. Відпрацювання конструкції Where is…?
1) Впр. 2 (с. 34).
Учні хором за вчителем читають слова, словосполучення й речення вправи.
2) Впр. 3 (с. 34).
Учні спочатку усно, а потім письмово відповідають на запитання вправи. Наприкінці
уроку вчитель збирає зошити.
Physical Activity
5. Фізкультхвилинка.
Вірш-гра «Cat and Mouse».
Cat: Little mouse, little mouse, where is your house?
Mouse: Little cat, little cat, I have no flat.
I’m a poor mouse, I have no house.
Cat: Little mouse, little mouse, come to my house!
Mouse: Little cat, little cat, I can’t do that.
You want to catch me! You want to eat me!
Учитель пояснює незнайомі слова та речення. Учні хором повторюють вірш за вчите-
лем. Потім починають гру. Учні разом з учителем утворюють коло. Два учні — «кіт»
і «мишка» — у центрі кола розповідають вірш за ролями. Після слів «You want to catch
me! You want to eat me!» «кіт» намагається наздогнати «мишку». Діти у колі допома-
гають «мишці», не пускаючи «кота» за межі кола.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Homework 1. Домашнє завдання.
Намалювати родинне дерево й скласти усну розповідь про свою родину, викори-
стовуючи картки.
Заповни картки інформацією про свою родину.
This is my family
This is my mother.
Her name is __________________. She is __________ years old.

This is my father.
Her name is __________________. He is ___________years old.

This is my grandma.
Her name is __________________. She is ___________years old.

This is my grandpa.
Her name is __________________. He is ____________ years old.
This is my sister.
Her name is __________________. She is __________ years old.

This is my brother.
Her name is __________________. He is ____________ years old.

This is my aunt.
Her name is __________________. She is __________ years old.

This is my uncle.
Her name is __________________. He is ____________ years old.

This is my cousin.
His/Her name is _____________. He/she is __________ years old.
Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.
Гра «Who is it?».
T: Your mother’s daughter. T: Your father’s wife.
Ps: My sister. Ps: My mother.
T: Your mother’s son. T: Your mother’s brother.
Ps: My brother. Ps: My uncle.
T: Your mother’s mother. T: Your father’s brother.
Ps: My grandma. Ps: My uncle.
T: Your father’s mother. T: Your uncle’s son.
Ps: My grandma. Ps: My cousin. І т. д.











Урок 15

Підтема: Ми тут живемо.
М ета:  знайомити з лексикою теми. Навчати діалогічного й монологічного мовлення за темою.
Відпрацювати конструкцію on the right/left.
Обладнання: Підручник, тематичні малюнки),
Хід уроку
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Greeting
and Aim
1. Привітання й повідомлення теми та мети уроку.
T: Тема нашого уроку «Будинок, квартира». Сьогодні ви навчитесь називати кімнати
в будинку чи квартирі й описувати їхнє розташування, використовуючи словосполу-
чення on the right/left.
Warming up 2. Уведення в іншомовну атмосферу.
2) Підготовка до сприйняття нового лексичного матеріалу.
Учитель пише на дошці слова, знайомі й незнайомі, серед яких є такі, що позначають
кімнати: bedroom, wardrobe, bed, living-room, bath, chair, bathroom.
T: Look at the words and guess which of them mean different rooms. How do you know?
What similar part have they got? What rooms are they?
We can see these rooms and even more on page 34 of our textbook.

СНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Presentation and Practice
1. Подання лексичного матеріалу.
1) Бесіда за малюнками в підручнику.
T: Look at the pictures on page 37. The top picture on the left. This is a kitchen. Це
кухня. Point to the kitchen. What can we do in the kitchen? Can we cook in the kitchen?
Can we eat in the kitchen?
Якщо діти не розуміють значення дієслів cook/eat etc, учитель зображує дію, яку
називає, або перекладає слово українською мовою.
T: The top picture on the right. This is a bathroom. Цеванна кімната. Point to the bathroom.
What can we do in the bathroom? Can we wash our hands/face in the bathroom?
The picture below on the right. This is a living-room. Цевітальня. Point to the livingroom.
What can we do in the living-room? Can we read/watch TV/have a rest in the livingroom?
The picture below on the left. This is a bedroom. Цеспальня. Point to the bedroom.
What can we do in the bedroom? Can we sleep in the bedroom?
2) Бесіда.
T: What rooms are there in your house/flat?
Учні називають кімнати в своєму будинку чи квартирі
Reading 2. Подання діалогу для читання, впр. 3 (с. 35).
1) Етап підготовки до читання.
Бесіда з учнями за малюнками до тексту.
T: Look at the pictures a—c on pages 37—38 and tell what rooms you can see there. Who
is showing Kate round the rooms?
2) Етап читання.
Т: Read the dialogues and find there words and word-combinations with the word «room».
Учні про себе читають діалоги й виконують завдання.
Потім учні читають діалоги за ролями.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
T: What rooms are there in Grandma’s house? How many rooms for children? Does Kate
have her room? What room is on the right/left? What does Kate like in the living-room?
Учні відповідають на запитання вчителя.
Pronunciation 3. Практикування у вимовлянні звуків.
1) Виконання впр. 2 (с. 34).
T: Please open your books at page 34. Exercise 2. Let’s practise the sounds.
Учні повторюють за учителем звуки, а також слова, в яких є ці звуки; учитель
контролює правильність вимовляння.
Physical
Activity
6. Фізкультхвилинка
 Виконання вправ з робочого зошита.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Homework 1. Домашнє завдання.
Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.
Відбувається як бесіда за схемою T P1, P2, P3.
T (звертаючись по черзі до кожного з учнів): Do you live in a house or in a flat? Is it
big? How many rooms are there in your house/flat? What rooms are there in your house.


  





Урок 16
Підтема Моя родина..Будиночок у селі.
Мета- презентувати новий граматичний і лексичний матеріал удосконалювати компетенції читання й усного мовлення. Практикувати вживання загальних запитань.Удосконалювати компетенції усного монологічного мовлення.
Хід уроку
 Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
Warm up
1.Гра –Вгадай предмет.
Основна частина уроку
Presentation and practice
2.Listen and say(p 36/ex 1) Повторюєм назви трьох кімнах в будинку вказуючи на картинки.
Читання діалогів. Учні слухають і читають в парах.
3. Повторення пісеньки On in under by/
 4 Cкладання  запитання з опорою на таблицю.
Where


is
 The ball


Tobby


Kate


Is

 The car

under

The bed

Tobby

on

The table

Kate

in
 The chair

5. Розучування скоромовки. (учитель просить учнів намалювати малюнки до римівок)
The grey cat is on a mat.
The green frog is on a log.
A red cock is on a clock.
A big fish is on a dish.
A little mouse is in a house.
A little fox is in a box.
A little cat is in the hat.


6.Подання тексту для читання. ( учитель звертає увагу учнів на фрази on the lefton the right)
 Складання запитань Where is за планом у підручнику.ст. 37.
  7.Виконання тренувальних вправ у робочих зошитах.
  Заключна частина уроку
 Spelling game. Гра на практикування написання слів по темі сім я.
7.Homework Домашнє завдання.
Намалювати план свого будинку , квартири.






Урок 17
 Підтема  Моя кімната
Мета: Продовжити вивчати лексику теми.
Формувати уміння аудіювання та навчати діалогічного мовлення за темою.
Навчати вживанню прийменників near, in front of, next to, on, under.
Обладнання: Підручник, тематичні малюнки  картки для самостійної роботи (НО1, HO2, HO3),
кольорові олівці.

 Хід уроку

Warming up 3. Уведення в іншомовну атмосферу.
T: Look at me! (Указує на вікно.)
Look at the window! (Указує на двері.)
Look at the door! (Указує на підлогу.)
Look at the ceiling! (Указує на стелю.)
Look at the floor!
Look at the window!
Look at the door!
Look at the ceiling!
Look at the floor!

СНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Presenting
Vocabulary
1. Подання нового лексичного матеріалу.
Учитель роздає картки з малюнками, кожний підписаний (під зображенням столу на-
писано table, під зображенням дивану — sofa, і т. д.).
T: Have you got a room of your own? Imagine you have a chance to furnish it as you like.
Look at the pictures (HO1) and choose four things you need in your room.





3. Словотвір.
Учитель пояснює, що є слова, які складаються з двох частин: arm (рука) + chair (стілець)
= armchair (крісло). Учні знаходять ці слова в впр. 2 (с.38).
Grammar 5. Вживання прийменників near, in front of, next to, on, under.
1) Впр. 2 (с.38).
Учні ланцюжком читають запитання й відповіді на них і перекладають речення українською
мовою, спираючись на тематичний малюнок (с. 38)Учитель акцентує увагу на
вживанні прийменників near, in front of, next to, on, under.
2) Аудіювання.
Учитель роздає тематичні картки із зображенням вітальні, а також предметів, які тре-
ба розфарбувати й розставити (з’єднати з певними місцями) на малюнку. Учні слуха-
ють учителя й виконують його команди.




T: Take the chair. Colour it brown. Put the chair near the table.
Take the carpet. Colour it blue. Put the carpet on the floor.
Take the bookshelf. Colour it yellow. Put the bookshelf next to the picture.
Take the car. Colour it red. Put the car under the table.
Take the cat. Colour it grey. Put the cat on the sofa.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Homework 1. Домашнє завдання.
 Прочитати текст вправи 3 ст.39 і намалювати малюнок відповідно до змісту.
Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.
Відбувається як бесіда за схемою T P1, P2, P3.
T: What’s on/under/in front of/near/next to your desk?
















Урок 18
Підтема Професії
Мета: Ознайомити з лексикою теми.
Навчати діалогічного й монологічного мовлення за темою.
Обладнання: Підручник, тематичні малюнки ; малюнки, на яких зображені люди різних професій.
Хід уроку
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Greeting
and Aim
1. Привітання.
Пісня-сценка (ст.42-43)
Учитель презентує значення слів і речень пісні. Учні хором повторюють слова пісні за вчи-
телем; потім розігрують сценку: один із учнів —ветеринар , другий — фотограф ))))інші входять в роль школярів.
2. Повідомлення теми та мети уроку.
T: Сьогодні ми поговоримо про професії. В и вивчите назви професій англійською мо-
вою; також навчитеся відповідати на запитання What’s his/her job? — Яка в нього/
неї робота?
Warming up 3.
Фронтальна бесіда з класом:
T: What’s your name?
P1: My name is… .
T: How old are you?
P2: I’m nine.
T: Do you go to school?
P3: Yes, I do.
T: What days do you go to school?
P4: I go to school on Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday and Friday.
T: What subjects do you have at school?
P5: Maths, English, Reading, Art, Sport, Music.
T: What is your favourite subject?
P6: My favourite subject is… .
T: So, what do you do? What’s your job?
P7: I’m a pupil.
T (звертаючись до пяти-шости учнів): What do you do? What’s your job?
Учні відповідають: I’m a pupil.
ІІ. О СНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Presenting
Vocabulary
1. Подання нового лексичного матеріалу.
1) Уведення лексичних одиниць.
T: Let’s look at the pictures on page 40. We can see people of different professions here.
Учні повторюють за вчителем назви професій.
T: Point to the businessman/doctor/singer… . What’s his/her job?
P1—10: He/she is a businessman/doctor/singer…
2) Гра «What’s his/her job?».
Учитель демонструє малюнок, на якому зображений, наприклад, лікар. Учні ставлять
запитання, щоб відгадати професію цієї людини.
T: Look at this man. What’s his job?
P1: Is he a doctor?
T: Yes, he is. І т. д.
3) Впр.  3 (с. 41).
T: Picture 1. Look at this man. What’s his job?
P1: He is a dancer.
Аналогічні запитання вчитель ставить до малюнків (a bc e f). Учні усно по черзі
відповідають.
Робота в парах. Учні усно складають діалоги за зразком впр. 4 (с. 72), вказуючипрофесію своїх батьків.
Pronunciation 2. Практикування у вимовлянні звуків.
1) Впр. 4 (с. 41).
Учні повторюють за вчителем звуки, а також слова, в яких є ці звуки; учитель пояснює
правила читання літер.
2) Закріплення правил читання.
T: Circle the sound these words have.
secretary, seller [e] [] [e]
businessman, singer [\] [] [0]
doctor, job [5] [e] [1:].
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Homework 1. Домашнє завдання.
Впр. 6 (с. 43), письмово.
Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.
Відбувається як бесіда за схемою T P1, P2, P3.
T: Чого нового ви сьогодні навчилися?